SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ

HUDEBNÍ

PROJEKTY

DOBRÝ ROČNÍK

české a francouzské šansony s texty Václava Kopty a Jiřího Dědečka

 

 

zpívá:

Světlana Nálepková

 

za doprovodu

Blue Angel Memory Band

Jiřího Toufara

 

 

 

 

 

One woman show

 

MARLENE

 

 

písně Marlene Dietrich

zpívá SVĚTLANA  NÁLEPKOVÁ

 

 

 

 

 

20 slavných písní legendární hvězdy Marlene Dietrich

s vyprávěním o jejím životě a jejích láskách

doprovází BLUE ANGEL MEMORY BAND Jiřího Toufara

 

 

 

 

Představení trvá 1 hodinu 50 minut

s 15 minutovou přestávkou.

V divadelně pojatém recitálu v němž nechybí filmové svícení, různé kostýmy, které Marlene nosila ve filmu i v jejím písňovém show. Hlasově bohatý přednes Světlany Nálepkové, vystihující náladu slavných písní, v dobové hudební úpravě, uslyšíte písně z nejznámějších filmů, ve kterých Marlene Dietrich hrála (např. Modrý Anděl, Maroko, Destry se vrací), z jejího působení v armádě generála Pattona za druhé světové války a z jejího písňového show, s nímž objela celý svět. Je to netradičně pojatý recitál, vtipně i poeticky, jediný toho druhu u nás. Vyprávění o životě Marlene Dietrich přiblíží vesele i dojemně život legendy, o které se u nás nepsalo. Světlanu doprovází pětičlenný hudební soubor.

LÁSKA
JE

FATA MORGÁNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hudebně divadelní show

s evergreeny o lásce od 20. do 50. let

(Z repertoáru Elly Fitzgerald, Franka Sinatry,
Marylin Monroe aj.)

Světlana Nálepková v představení rozehrává naplno svůj muzikálový talent, s proměnami kostýmů a světel, v doprovodu šestičlenného orchestru. Poskytuje divákům svěží, komediální oddechnutí plné krásných melodií a strhujících rytmů. Zamyšlení nad tím, zda je láska Fata Morgána...

JSEM DÍVKA

„K RYTMU ZROZENÁ“

 

 

Světlana Nálepková zpívá nejkrásnější české swingové evergreeny z filmu a divadelních

představení 40. let. Za doprovodu Pražského swingového orchestru Jana Matouška.

Koncert ve kterém zazní písně jako Tmavomodré paraplíčko, Tvůj bílý šátek, Dívka k rytmu zrozená, Já a deštník, Modravé dálky, Život je jen náhoda, je pojat jako hudební divadelní show s mnoha dobovými kostýmy, tanečními a stepovými čísly. Je to krásné ohlédnutí za stoletím, pocta jednomu údobí českých dějin, které zářilo sebevědomím, humorem a elegancí.

MILOVAT

K SMRTI

 

O životě slavné zpěvačky Edith Piaf
zpívá Světlana Nálepková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komorní muzikál,
ve kterém zazní 20 nejslavnějších písní EDITH PIAF
s vyprávěním o jejím životě podle knihy sestry
Edith Piaf Simone Berteautové.

Edith Piaf byla velkou pěveckou osobností 20. století. Stala se symbolem vrcholné éry francou-zského šansonu, stala se symbolem zlatého věku Paříže. Měla úžasný dar neopakovatelného hlasu, schopnost sugestivně vyprávět v písních o jasech i stínech života, zejména o všech odstínech lásky. Edith Piaf měla štěstí na skladatele a textaře a její písně jsou dodnes neopakovatelným zážitkem. Na počátku nového století, v němž je způsob života tak jiný než za života Edith, se zpěvačka a herečka Světlana Nálepková vrací k písním, které přežily všechny nové proudy v hudbě, které se staly klasikou a mají stále co říci. Písně se v podání Světlany Nálepkové vrací na jeviště v nových komorních aranžmá pianisty a skladatele Jiřího Toufara, s nově přebásněnými texty od Jiřího Dědečka, podobně jako v úspěšném recitálu s vyprávěním o životě Marlene Dietrichové.

©2023 Světlana Nálepková  •  WebDesign mir@  • All rights are reserved